Alışveriş Uygulamaları ve Market Alışverişleri

E-ticaret sektörünün gelişmesiyle birlikte alışveriş uygulamaları artık hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Birçok insan kıyafet, ayakkabı gibi mağaza ürünlerini hiç gitmeye gerek duymadan buradan almaktadır. Özellikle market alışverişleri son zamanlarda bu uygulamalardan yapılması çok daha pratik olmaktadır. Ayrıca evine kadar gelmesi ve senin taşımıyor olman da büyük hizmet.

Özellikle pandemi döneminde gerçekten çok faydaları oldu. Hasta olan insanlar evden çıkamadığı durumlarda siparişinin evine kadar gelmesi gerçekten önemli bir durum.

Özellikle Trendyol, Getir, Hepsiburada gibi alışveriş siteleri popülerliğini sürdürmektedir. (Herhangi bir reklam almadım ama bi hediye çekine hayır demem 😛 )

Kullandığım uygulamalar:

Şuan için özellike market alışverişlerinde 3 uygulamayı da kullanıyorum. Teknik olarak en iyisinin Trendyol olduğunu düşünüyorum. Hem teknik altyapısı hem müşteri memnuniyeti açısından çok hızlı aksiyon almaktadırlar. Ayrıca en önemli durumlardan biri de kampanyaları. Bazı kampanyalarda yarı yarıya ödediğiniz durumlar olabiliyor.

Getir uygulaması da birçok farklı kanal ile büyümeye devam ediyor. Getir, Getir Büyük, Getir Çarşı, Getir su gibi. Yine müşteri memnuniyeti de gerçekten hızlı aksiyon almaktadır.  Yurtdışına da açılan bu şirketi tebrik etmek gerek. Hesabınıza tanımlanan anlık kampanyaları kullanabilirsiniz.

Hepsiburada; Hepsiexpress ile market alışverişlerinizi yapabiliyorsunuz. Hepsiexpress’de market üzerinden yaptığım alışverişlerde ilgili marketlerden gelen ürünlerde bazen sorunlar yaşadım. Ancak yine de müşteri hizmetleri hızlıca sorunu çözdüler.  Bu da önemli bir durum. Aksi takdirde internetten alışverişe küsebilirsiniz.

Ülke ekonomimize baktığımızda birçok üründe fiyat artışlarını görebilmekteyiz. Markete gittiğinizde 400-500 TL harcayıp, fişi isteyip tüm ürünleri tek tek toplayıp toplamın yanlış çıkmasını isteyenlerdeniz ancak bir yanlışlık yok. Ürünler pahalı. Ürünlerin pahalanmasının yanında bazı atıştırmalık veya hazır soğuk ürünlerin de gramajının düştüğünü görüyoruz. Yani çift taraflı zam!

Hal böyle olunca insanlar indirimleri kontrol ediyor, bazı kampanyaları takip etmek durumunda kalıyor. Alamayanlar oluyor. Trendyol, Getir, Hepsiburada gibi uygulamalar anlık bazı kampanyalar oluşturabiliyor. İnsanların her zaman ihtiyacı olabileceği ürünleri örneğin; Çay, yağ, un gibi bozulmayacak ürünleri maddiyatı imkan veriyorsa indirim varken alayım evde kalsın şeklinde düşünüyor. Gerçekten de mantıklı.

Yaşam koşullarının zorlaştığı, ev satın alma fiyatlarının arttığı, gecekondu gibi gözüken eve 2500 kira isteyen ev sahiplerinin olduğu bu dönemde insanlar bir şekilde geçinmeye çalışıyor ve bu tarz durumları da takip ediyor.

Ülke olarak refah seviyemizin arttığı günleri görebilmek dileğiyle..

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir