Hakkında

Halil Karakuş Fotoğraf
Halil Karakuş

Ben Halil Karakuş.
İstanbul doğumluyum ve İstanbul’da ikamet ediyorum.

Yaklaşık  15 senedir (Eğitim hayatı dahil) bilişim sektöründeyim.

Bilgi Teknolojileri alanında 8 yıldır yazılım desteği, teknik destek, uygulama testleri, iş zekası, kurumsal raporlama ve program eğitimleri vermekteyim. Türkiye’nin ilaç sektöründeki lider firmalarından birinde İş Zekası  ve Kurumsal Raporlama bölümünde İş Zekası Danışmanı olarak görev yaptım

Müşterilerin yaşadığı sorunlarla ilgili analiz ve testler yapıp sorunlarını tespit ederek çözümler sunmaya devam ediyorum.

Bu konularda gelebilecek projelerdeki süreçlere dahil olabilir, İş geliştirme, iş mükemmeliyetçiliği, iş analistliği,  fonksiyonel uygulama testleri ve eğitimlerde katkı sağlayabilirim Bu konularda bana ulaşmak için iletişim sayfasındaki hesaplarımdan benimle iletişime geçebilirsiniz.

Blog sayfamda teknoloji paylaşımları, gezip gördüğüm yerler ve kişisel paylaşımlar yapmaktayım.

Gezi fotoğrafçılığı , masa tenisi, satranç, bilardo, Fenerbahçe futbol takımının maçlarını ve özellikle absürt komedi  dizi ve filmleri izlemek hobilerim arasındadır.

 

Eğitim & İş Tecrübesi:

Halil Karakuş
Halil Karakuş

Lise ve Ön lisans eğitimini bilgisayar ve bilgisayar programcılığı alanında tamamladım.

Sonrasında Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladım.

Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde Yüksek lisans eğitimimi bitirdim. (2020)

2011 yılında profesyonel iş hayatına çağrı merkezi ile başladım. Dünyanın teknoloji devlerinden birinde 1.5 yıl çalıştım , burada tüm ürün gruplarında çağrılar aldım. Sonrasında bilgi teknolojileri departmanında teknik destek verdim.

2012 yılında kısa bir süre Türkiye’nin iletişim ve teknoloji devlerinden birinde özel bir teknoloji firmasına  bağlı olmak üzere Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak çalıştım.

2013 yılında aldığım teklif üzerine Finans sektöründe Türkiye’nin yatırım bankacılık alanında hizmet veren bir bankanın genel müdürlüğünde 2 yıl Sistem yönetimi ve işletim bölümünde yardım masasına bağlı uzman pozisyonunda görev aldım.

2015 yılında askerliğimi tamamladıktan sonra Türkiye’nin sağlık sektöründe hizmet veren beşeri veri bilimi şirketinde teknoloji departmanına bağlı olarak sistem destek analisti ve eğitim uzmanı olarak görev yapmaya devam etmekteyim. Yaklaşık 30’a yakın ilaç şirketine uygulamaların kullanımıyla ilgili yeni başlayan ürün tanıtım uzmanlarına, bölge müdürlerine veya tekrar güncelleme eğitimi almak isteyen firmalara sınıf eğitimleri vermekteyim.

Linkedin profilime buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Hakkında” için bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir