Yazılım Test – McDonald’s Kendin Al Uygulaması

Selamlar,

Yazılım test süreçlerinin gün geçtikçe daha fazla öneminin arttığını görüyoruz. Yazılım test süreçlerine gerektiği kadar önem vermeyen şirketlerde maddi ve manevi  kayıplar ortaya çıkabiliyor. Ürün ortaya çıktıktan sonra ürünlerde karşılaşılan hatalar şirketlerin maddi kaybının oluşması bir yana hatalardan dolayı şirketlerin itibarını da yitirebildiği durumlar oluşmaktadır.

Genel anlamda test kalitesi ve test süreçlerine önem vermeyen şirketler hataları kullanıcılardan öğrenmek durumunda kalıyor. Bu durumda pek de hoş olmayan durumlar ortaya çıkabiliyor.

Bu yazımın konusunu da içeren yazılım testiyle ilgili yurt dışında McDonald’s yemek restoranlarındaki kendin al uygulamasında oluşan problemden dolayı ücretsiz olarak hamburger alınabilmesi olayı ortaya çıktı.

Video içeriğinde 10 tane hamburgerden köfteleri çıkarak özelleştirme butonuna basılıyor. Tutar 12$ olduğu görülüyor. Sonrasında kullanıcı 1 hamburger daha ekliyor. Bu farklı sipariş kombinasyonunu uygulayan kullanıcı ödeme ekranında 0$ ödeyerek siparişlerini alıyor.

Karnınız mı acıktı, paranız mı yok? Haydi McDonald’s kendin al uygulamasına 🙂

Konu tam netleşmese de aşağıdaki gibi video içerikleri paylaşılıyor.

 

Kaynak: https://www.webtekno.com/mcdonald-s-in-self-servis-makinesinden-bedava-hamburger-almanizi-saglayan-hata-video-h66334.html

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir